integrert arbeidsstasjon for rørtankbuesveiserobot
Teknisk parameter for posisjonering

Komponenter for robotarbeidsstasjon
1. Sveiserobot:
Type: MIG-sveiserobot-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-sveiserobot: BR-1510B, BR-1920B
Lasersveiserobot: BR-1410G, BR-1610G
2. Posisjoneringsenhet
Modell: JHY4010T-065
Type: 1-akset topplokkposisjonerer
Posisjoneringsregulatorens tekniske parameter vises som følger:
| Modell | JHY4010T-065 |
| Nominell inngangsspenning | Enfase 220V, 50/60HZ |
| Motorisolasjonskals | F |
| Arbeidsbord | 650 mm (kan tilpasses) |
| Vekt | Omtrent 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤100 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Repeterbarhet | ±0,1 mm |
| Stoppposisjon | Enhver stilling |
3. Sveisestrømkilde
Type: 350A/500A sveisestrømkilde
4. Sveisebrenner
Type: luftkjølt brenner, vannkjølt brenner, push-pull-brenner
5. Rengjøringsstasjon for brenner:
Modell: SC220A
Type: Automatisk pneumatisk sveisebrennerrenser
Annet periferiutstyr til robotarbeidsstasjoner
1. Robotens bevegelige skinne
Modell: JHY6050A-030
2. Lasersensor (valgfritt)
Funksjon: sveisesporing, posisjonering.
3. Sikkerhetslysgardin (valgfritt)
Beskyttelsesavstand: 0,1–2 m, 0,1–5 m; beskyttelseshøyde: 140–3180 mm
4. Sikkerhetsgjerde (valgfritt)
5. PLC-skap (valgfritt)
Trekk
1. Elektrisk justering av sveisepistolposisjon, noe som sparer tid og krefter, praktisk og raskt.
2. Sveisepistolens vinkel er justerbar, kan tilpasses en rekke sveisesømmer (stupsveisesøm, vinkelsveisesøm, etc.).
3. Sveisepistolen har en svingfunksjon, svingparameteren kan kontrolleres, og tilpasningsevnen er bred.
4. Konfigurer toppstokkposisjoneringsenheten, posisjoneringsenheten kan snu vinkelen for å realisere sirkelsveisesømmen.
5. Posisjonsregulatoren kan utformes med justerbart støttehjul, tilpasses for forskjellige rørlengder
6. Halvautomatisk kontroll, fleksibelt og allsidig utstyr, jevn og vakker sveisesøm.
7. Posisjoneringsaksen drives av servomotoren, rotasjonshastigheten kan kontrolleres presist, og sveiseprosesskravene kan utføres nøyaktig.
8. Forhåndsinnstillingsfunksjon for sveiseparametere. Sveiseparametrene kan forhåndsinnstilles i systemet eller sveiseparametrene før opptak. Sveiseparametrene kan brukes direkte ved sveising av arbeidsstykket med samme spesifikasjon neste gang.












