automatisk sveise-robotløsning

Hvordan velger du en pålitelig arbeidsstasjon?
Først, fortell oss detaljene om arbeidsstykket ditt, for eksempel arbeidsstykkets materiale, tykkelse, dimensjoner og vekt.
Fortell deretter om dine krav: sveisesømeffekten du ønsker, sikkerhetsmessige arbeidsmiljøer osv.
Så snakker vi om produksjonsprosessen deres, hvordan utfører dere skjærearbeidet? Er avviket stort mellom deler?
Til slutt anbefaler vi passende robotikk, posisjoneringsenheter, robotskinner, lasersensorer, sikkerhetslysgardiner, sikkerhetsgjerder osv. for ulike bruksområder og spesifikasjoner som passer kundens produksjonsprosess.
Teknisk parameter for posisjonering
| Modell | JHY4030U-120 |
| Nominell inngangsspenning | Enfase 220V, 50/60HZ |
| Motorisolasjonskals | F |
| Størrelse på platespilleren | 1200X650mm (kan tilpasses) |
| Vekt | Referer til faktisk vekt |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Repeterbarhet | ±0,1 mm |
| Stoppposisjon | Enhver stilling |
Komponenter for robotarbeidsstasjon
1. Sveiserobot:
Type: MIG-sveiserobot-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-sveiserobot: BR-1510B, BR-1920B
Lasersveiserobot: BR-1410G, BR-1610G
2. Posisjoneringsenhet
Ulike typer: 1 akse, 2 akser, 3 akse posisjonerer, nyttelast: 300/500/1000 kg eller tilpasset
3. Jordskinne
Type: 500/1000 kg nyttelast, ≥3 m lengde som tilleggsutstyr.
4. Sveisemaskin
Type: 350A/500A sveisemaskin
Karakter: kan brukes til sveising av karbonstål, rustfritt stål, aluminium og galvanisert
5. Sveisebrenner:
Type: 350A-500A, luftkjølt, vannkjølt, push-pull
6. Rengjøringsstasjon for brenner:
Type: Automatisk pneumatisk sveisebrennerrenser
Funksjon: sveisetrådskjæring, rengjøring av brenner, oljesprøyting
7. Lasersensor (valgfritt)
Funksjon: sveisesporing, posisjonering.
8. Sikkerhetslysgardin (valgfritt)
Funksjon: vanligvis installert på sikkerhetsgjerdet for effektivt å beskytte folk ved å blokkere sikkerhetslysgardinet
9. Sikkerhetsgjerde (valgfritt)
Funksjon: Installert i utkanten av robotarbeidsstasjonen for å isolere utstyret og beskytte personellsikkerheten
Pakke: Trekasser
Leveringstid: 40 dager etter mottatt forhåndsbetaling












